Košarkaši Real Madrida plasirali su se u finale španjolskog Superkupa nakon pobjede nad Barcelonom rezultatom 89:83.

Barcelona je bolje otvorila utakmicu i vodila sredinom prve četvrtine s 10:7, ali je Real do kraja tog perioda preokrenuo rezultat u svoju korist (20:18), zahvaljujući šest poena Džanana Muse. Druga četvrtina donijela je izjednačenu borbu, a Barcelona je na poluvrijeme otišla s minimalnom prednošću od 42:41.

Real je bolje započeo drugo poluvrijeme, a Musa je s pogotkom uz faul donio prednost od 53:46. Prednost Reala ubrzo je postala dvoznamenkasta, ali Barcelona se u četvrtoj četvrtini vratila i došla na samo poen zaostatka.

Katalonci su imali priliku za vodstvo, no Real je sjajno branio i vratio se u vodstvo (75:71). Na dvije minute prije kraja, Barcelona je izjednačila na 75:75, ali ključni trenutak bila je trica Hezonje uz prekršaj, nakon čega je Real preuzeo kontrolu.

Musa je utakmicu završio s 11 poena, 5 skokova i 2 asistencije, dok je najbolji strijelac Reala bio Facundo Campazzo s 17 poena.

U finalu će se Real Madrid suočiti s pobjednikom susreta između Murcije i Unicaje.