Monaco je ostvario pobjedu nad Metzom rezultatom 2:1 na stadionu Louis II tokom 9. kola Ligue 1, a poseban trenutak utakmice bio je fantastičan prvi gol.

U četvrtoj minuti utakmice, mladi senegalski igrač Lamien Camara, koji je tek započeo svoju karijeru u Ligue 1, postigao je nevjerojatan gol za Metz. Camara je impresionirao prisutne kada je oduzeo loptu na sredini terena i primijetio da je golman Monaca, Philipp Kohn, daleko izvan svoje gol-linije. Bez oklijevanja, Camara je iznenadio sve prisutne predivnim udarcem i postigao gol koji će se pamtiti kao jedan od najljepših u sezoni.

Uprkos ranoj prednosti Metza, Monaco je uspio preokrenuti rezultat. Tri minute prije odlaska na poluvrijeme, Golovin je postigao izjednačujući gol, a zatim je u 55. minuti susreta ponovno zablistao, postavivši konačnih 2:1 za Monaco.

Trenutno, Monaco se nalazi na prvom mjestu ljestvice francuskog prvenstva s minimalnom prednošću pred drugoplasiranom Nicom.

S druge strane, Metz se nalazi na 16. poziciji, a unatoč porazu, utakmica je pružila nevjerojatne trenutke i uzbuđenje za sve zaljubljenike u nogomet.