Reprezentacija Bosne i Hercegovine je ove godine domaćin Evropskog prvenstva u mininogometu, EMF EURO 2024.

U prvoj utakmici protiv Albanije, Bosna i Hercegovina je ostvarila pobjedu u zadnjim minutama susreta. Senijad Ibričić, nekadašnji fudbalski reprezentativac BiH i kapiten na ovom prvenstvu, postigao je prvi gol za našu reprezentaciju. Nakon vodstva Bosne i Hercegovine, Albanija je preokrenula rezultat s dva gola i na pauzu otišla s vodstvom od 1:2.

U drugom poluvremenu, Bosna i Hercegovina je uspjela izjednačiti rezultat. U posljednjim minutama susreta, Sune Dedić je postigao odlučujući gol za pobjedu.

Konačni rezultat utakmice bio je 3:2 u korist Bosne i Hercegovine. Ova pobjeda donijela je važna tri boda našoj reprezentaciji.

Ibričić je bio ključan igrač u ovom susretu, pokazavši svoje iskustvo i vještine.

Pobjeda protiv Albanije daje veliki podsticaj ekipi za nastavak prvenstva.