Nogometaši Al Nassra iz Saudijske Arabije su ispali iz polufinala azijske Lige prvaka nakon poraza od Al Aina u izvođenju jedanaesteraca.

Al Ain je slavio s 1:0 u prvom susretu, dok je revanš završen 4:3 za Al Nassr nakon produžetaka, što je dovelo do penala.

Gosti su poveli s 2:0, ali je Abdulrahman Ghareeb smanjio prednost u četvrtoj minuti sudijske nadoknade. Khalid Eisa je izjednačio autogolom u 51. minuti, a Alex Telles je u 72. minuti donio prednost saudijskom sastavu.

Utakmica je otišla u produžetke, gdje su domaći ostali s igračem manje nakon isključenja Aymana Yahye u 98. minuti.

Sultan Al Shamsi je u 103. minuti iskoristio igrača više za prednost gostiju, ali je Cristiano Ronaldo u 118. minuti pogodio iz penala za 4:3, što je bio konačan rezultat prije izvođenja jedanaesteraca.

Ronaldo je također promašio gol iz blizine u 107. minuti, što ga je učinilo tragičarem susreta.

Nekoliko minuta ranije je tražio i jedanaesterac, a nakon što mu sudija Ahmed Al Kaf nije udovoljio, navijači Al Aina su mu skandirali “Messi, Messi”.