Fudbaleri Fenerbahcea večeras su igrali na gostovanju novajliji u eliti, Goztepeu u okviru drugog kola turskog prvenstva.

Iako je Fenerbahce na poluvremenu imao 0-2, utakmica je završena neriješeno na veliko iznenađenje sportske javnosti u Turskoj i šire.

Bh. napadač Edin Džeko postigao je vodeći gol za Fenerbahce sa bijele tačke, da bi En Nesyri uduplao prednost nedugo nakon toga. Sve je imao Jose Mourinho na poluvremenu, ali domaći tim nije tako mislio.

Nastavak je donio dosta uzbuđenja. Goztepe je smanjio sredinom drugog poluvremena, a potom u nadoknadi vremena šokirao Fenerbahce, koji je ostao bez pobjede.

Edin Džeko je, sa 38 godina bio najbolji pojedinac na terenu sa ocjenom 7,7. Pored toga, odigrao je svih 90 minuta i postigao pogodak.

Međutim, Džeko ne može sam, odbrana Fenerbahcea je izuzetno klimava, a i neki potezi Mourinha sa izmjenama nisu išli u prilog turskom velikanu.