Sudac Sabrija Topalović i njegov tim, uključujući VAR sobu, nisu se pokazali na visini zadatka u utakmici između Slobode i Veleža, koja je završila rezultatom 1:1.

Tijekom susreta, donesene su brojne upitne i nelogične odluke. Prvi kontroverzni trenutak dogodio se u nadoknadi prvog poluvremena kada je Hasanović pao u šesnaestercu Veleža, ali sudac nije dosudio penal, unatoč tome što su postojali elementi za kazneni udarac.

Očekivalo se da će se situacija naknadno pregledati putem VAR-a, no to se nije dogodilo. Drugi sporni trenutak desio se u sudačkoj nadoknadi na kraju utakmice kada je Sloboda izjednačila, a VAR soba nekoliko minuta provjeravala situaciju prije potvrde gola.

Janketić je postigao gol nakon prekida, ali snimke sugeriraju da je možda bio u ofsajdu.

Dodatnu sumnju unijela je činjenica da gledatelji nisu dobili usporeni snimak niti grafičku analizu s “povlačenjem linija”.

VAR suci, Dragan Kesić i njegov pomoćnik Davor Maksimović, ostaju oni na čiju odluku se moramo osloniti.