Večeras je “spuštena zavjesa” na sezonu u nogometnoj Super ligi Srbije. Crvena zvezda je pobijedila Čukarički s 4:1, Partizan i Radnički iz Kragujevca su remizirali rezultatom 2:2, dok je Vojvodina svladala Mladost iz Lučana s 1:0.

Sada konačno znamo sve predstavnike Srbije u kvalifikacijama za europska natjecanja, kao i to ko će u kojem natjecanju igrati. Nogometaši Crvene zvezde su u utorak navečer osvojili Kup Srbije, domogli se četvrte uzastopne “duple krune” i tako potvrdili svoju apsolutnu dominaciju u zemlji.

Crvena zvezda će u play-off za Ligu prvaka, a u slučaju neuspjeha će igrati Ligu Europe.

Trijumfu u finalu Kupa protiv Vojvodine u Loznici rezultatom 2:1 obradovali su se navijači Zvezde, ali i svi oni kojima je na srcu TSC iz Bačke Topole.

Naime, osvajanje Kupa od strane Crvene zvezde znači da će trećeplasirani tim iz Superlige Srbije preuzeti mjesto pobjednika Kupa i nastupiti u play-offu za plasman u Ligu Europe.

TSC je treći i na taj način je drugu sezonu zaredom osigurao igranje grupne faze nekog europskog natjecanja.

Ukoliko tim iz Bačke Topole ne uspije plasirati se u Ligu Europe, u kojoj se natjecao ove sezone, ima zajamčeno mjesto u Ligi konferencija.

Zanimljivo je da drugoplasirani Partizan nema zajamčeno mjesto u grupnoj fazi nekog od tri europska natjecanja. On će startati od drugog kola kvalifikacija za Ligu prvaka u “stazi pratilaca”, može ući u elitu, može i u Ligu Europe, ali morat će nekog izbaciti makar i za Ligu konferencija.

Četvrtoplasirana Vojvodina igrat će kvalifikacije za Ligu Europe od drugog kola, a petoplasirani Radnički Kragujevac drugo kolo kvalifikacija za Ligu konferencija.

Da su Kragujevčani danas slavili u Humskoj, a vodili su 2:0 do 75. minute, oni bi bili četvrti, ali i ovako su zabilježili historijski rezultat na čelu sa bh. trenerom Feđom Dudićem.