Selektor Kipra Apostolos Mantzios zadovoljan je zalaganjem svojih igrača, ali nije krio da je razočaran nakon sinoćnjeg poraza u Zenici protiv selekcije Bosne i Hercegovine rezultatom 1:2 (1:1) u susretu 2. kola kvalifikacija za Svjetsko fudbalsko prvenstvo 2026. godine.

– Odigrali smo ozbiljnu utakmicu i protiv velikog rivala kakva je selekcija BiH. Ja sam jako zadovoljan, jer smo u prvom poluvremenu igrali odlično.

Primili smo jedan gol, iz prekida koji nije bio faul. U drugom je poluvremenu bila malo drugačija situacija. Izgubili smo ravnotežu u igri, naše linije nisu bile tako blizu i dozvolili smo BiH da postigne i drugi gol – kazao je Mantzios.

Razočaran je, kazao je, zbog poraza, ali ne i zbog igre svoga tima večeras u Zenici.

Bio je ovo peti duel ove dvije selekcije, koji je okončan pobjedom bh. tima, koji sada u međusobnim duelima vodi 3-2.