Barcelona i Real Madrid večeras su igrali treću utakmicu polufinala španske ACB lige, gdje je Real Madrid slavio s 95:92 i osigurao plasman u finale.

Real je pobjedom u ovoj utakmici završio seriju s ukupnih 3:0 protiv Barcelone. Katalonci su bolje započeli utakmicu, ali su Kraljevi na kraju prve četvrtine preuzeli dvocifreno vodstvo (17:28). Na poluvremenu je rezultat bio 49:45 u korist Reala.

U drugom poluvremenu niti jedna ekipa nije uspjela ostvariti značajniju prednost, što je vodilo napetoj završnici.

U odlučujućim trenucima bolje su se snašli igrači Reala, osiguravši pobjedu. U finalu će Real igrati protiv pobjednika dvoboja između Murcije i Unicaje.

Džanan Musa odigrao je izvrsnu utakmicu s 14 poena, sedam asistencija i četiri skoka, te je bio drugi najefikasniji igrač Reala. Najbolji strijelac Barcelone bio je Jabari Parker s 27 poena i šest skokova, dok je u Realu najviše poena postigao Facundo Campazzo s 21 poenom i šest asistencija.