Inter Miami je pobijedio Philadelphiju Union rezultatom 3:1 u MLS utakmici koja se igrala u noći sa subote na nedjelju.

Ključnu ulogu odigrao je Lionel Messi, koji je postigao dva gola i asistirao za treći. Philadelphija je povela golom Mikaela Uhrea već u drugoj minuti, ali je Messi preokrenuo situaciju u svojoj prvoj utakmici nakon 62 dana oporavka od ozljede.

Prvi pogodak za Miami Messi je postigao u 26. minuti nakon sjajne suradnje s bivšim suigračima iz Barcelone, Jordijem Albom i Luisom Suarezom.

Samo četiri minute kasnije, Alba je ponovno asistirao Messiju, koji je preciznim udarcem povisio vodstvo. U završnici prvog poluvremena Messi je dodao loptu Suarezu, koji je postigao treći gol.

Messi je nakon utakmice izrazio sreću zbog povratka na teren i istaknuo kako je momčad svjesna svoje kvalitete unatoč ozljedama tijekom sezone.

Inter Miami je trenutno vodeći u MLS-u s 62 boda, sedam više od drugoplasiranog LA Galaxyja. Messi je u MLS-u postigao 12 golova i podijelio devet asistencija u 12 nastupa.

Nakon impresivne karijere u Barceloni i dvije godine provedene u PSG-u, Messi je prošle godine prešao u Inter Miami, gdje je nastavio s odličnim igrama.