Na stadionu Deutsche Bank Park u Frankfurtu prvo kolo grupe E Evropskog fudbalskog prvenstva odigrale su selekcije Belgije i Slovačke. Slovačka je napravila veliko iznenađenje i slavila veliku pobjedu protiv Slovačke rezultatom 1-0.

Već u sedmoj minuti vidjeli smo pogodak. Nakon asistencije Kucke, Schranz je pogodio mrežu Belgije za veliko slavlje navijača Slovačke.

Belgija je do kraja prvog poluvremena pokušavala stići do poravnanja, imala i izgledne šanse preko Lukakua, ali se belgijski napadač sramotio u napadu.

Drugo poluvrijeme donijelo je nova uzbuđenja. Belgija je uspjela postići pogodak preko Lukakua, ali je on vrlo brzo poništen nakon VAR konsultacija, jer je prethodno bio ofsajd.

Lukaku je i u finišu utakmice postigao gol, ali je i taj poništen jer je Openda ranije igrao rukom.

Do kraja susreta Belgija nije uspjela pogoditi mrežu srčanih i hrabrih Slovaka, koji su napravili možda i najveće iznenađenje do sada.

U ovoj grupi E nakon prvog kola Rumunija i Slovačka imaju po tri boda, dok su Belgija i Ukrajina neočekivano bez bodova.