Večeras je odigrano više utakmica drugog kola Lige nacija, od čega treba izdvojiti pobjede Francuske i Italije, ali i Slovenije.

Francuska je ugostila Belgiju i slavila rezultatom 2-0. Francuzi su postigli vodeći gol u 29. minuti, kada je Kolo Muani na asistenciju Dembelea pogodio mrežu Belgijanaca.

U 57. minuti je asistent prvog gola bio strijelac drugog i udvostručio prednost Francuske. Do kraja meča rezultat se nije mijenjao, Francuska je upisala sigurna tri boda.

Italijani su i protiv Izraela pokazali da su u formi. Frattesi je u 38. minuti donio prednost gostujućoj ekipi, a Kean u 62. minuti riješio pitanje pobjednika. Konačnih 1-2 postavio je Abu Fani u nadoknadi vremena.

Slovenija je slavila protiv Kazahstana uz fantastičnu partiju Benjamina Šeška, koji je postigao hat-trick (3-0).