Carlos Alcaraz, jedan od glavnih favorita za naslov na US Openu, ispao je u drugom kolu turnira nakon što ga je u tri seta pobijedio Botic van de Zandschulp, 74. tenisač svijeta.

Rezultat je bio 6:1, 7:5, 6:4 u korist Nizozemca, a meč je trajao 2 sata i 21 minutu.

Ovo je prvi put da je Alcaraz ovako rano ispao s Grand Slam turnira od Wimbledona 2021. godine, kada je bio 75. na ATP ljestvici.

Trenutno treći tenisač svijeta, Alcaraz je u New Yorku tražio svoju treću uzastopnu Grand Slam titulu nakon pobjeda na Wimbledonu i Roland Garrosu.

Van de Zandschulp, koji do sada nikad nije pobijedio tako visoko rangiranog igrača, sljedeći će se susresti s Jackom Draperom u trećem kolu.

Nizozemac je izjavio da je bio pun samopouzdanja nakon pobjede nad Denisom Shapovalovim, što mu je pomoglo da igra čvrsto od samog početka meča protiv Alcaraza.

Ovom pobjedom prekinuo je niz od 43 uzastopna poraza nizozemskih tenisača protiv top 10 igrača na Grand Slamovima.