U okviru četvrtfinalne utakmice Evropskog fudbalskog prvenstva od 18 sati smo gledali pravi fudbalski klasik između selekcija Španije i Njemačke. Španija je nakon produžetaka prošla dalje!

Nakon što u prvom poluvremenu nismo vidjeli pogotke, nastavak je ponudio uzbuđenja i pogodak na samom početku drugog dijela igre. U 51. minuti mladi Yamal je još jednom pokazao da će biti jedan od najboljih na svijetu.

Fenomenalno je Yamal asistirao za Olma, a bivši igrač zagrebačkog Dinama pogodio mrežu Njemačke za 1-0.

Treba naglasiti da je Španija bila konkretniji protivnik i u prvom poluvremenu. Španci su uputili osam udaraca prema golu protivnika, naspram tri Njemačke.

Imala je Španija sve u svojim rukama, igru i rezultat, ali je domaćin Eura šokirao Špance u 89. minuti utakmice. Nakon asistencije Kimmicha, mrežu Španije pogodio je Florian Wirtz za veliko slavlje preko 45.000 navijača Njemačke na tribinama.

Utakmica je otišla u produžetke. U posljednjoj minuti Španija je stigla do pogotka i prolaska. Marino je pogodio nakon asistencije Olma za veliko slavlje!

Španija će u polufinalu igrati protiv boljeg iz večerašnjeg susreta između Portugala i Francuske.