Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur uspio se plasirati u finale ATP Challenger turnira nakon pobjede nad Špancem Oriolom Rocom Batallom rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 6:4 i 6:4.

Ovaj meč bio je pravi maratonski klasik koji je trajao dva sata i 34 minute, a Džumhur je u njemu napravio veliki preokret najavivši tako povratak u odličnu formu.

Iako nije dobro otvorio meč i već u četvrtom gemu izgubio je svoj servis, Džumhur je uspio vratiti break, ali je u 10. gemu Roca Batalla iskoristio svoje prilike i poveo u setovima.

Ipak, ključnim se pokazao sedmi gem drugog seta kada je Džumhur napravio break i poravnao rezultat.

Drama je nastavljena u trećem setu, gdje su obojica tenisera po dva puta oduzimali servis svojim rivalima. Međutim, u devetom gemu Džumhur je napravio ključni break i potvrdio ga servisom u narednom gemu, iskoristivši tako drugu meč-loptu za plasman u finale.

U finalu Challengera u Zagrebu, Džumhur će se sutra suočiti s pobjednikom duela domaćih predstavnika, Matejom Dodigom i Lukom Mikrutom, koji će odrediti njegovog protivnika u borbi za titulu.