Večeras su na Emiratesu derbi utakmicu odigrali Arsenal i Chelsea, a radi se o zaostaloj utakmici 29. kola engleskog Premiershipa. Arsenal je isprašio Chelsea i poslao ga kući s porazom (5-0).

Arsenal je do prednosti došao već u četvrtoj minuti utakmice, kada je Rice asistirao Trossardu, a ovaj pogodio mrežu Chelseaja za prednost domaćih. Iako je bilo prilika do prvog poluvremena, rezultat se nije mijenjao.

Nastavak je donio rešetanje mreže Chelseaja. White je u 52. minuti povisio na 2-0, a u 57. Havertz na asistenciju Odegaarda pogađa za 3-0. Isti igrač je pogodio i drugi put samo sedam minuta kasnije za 4-0.

Ogromnih 5-0 postavio je White pogotkom u 70. minuti utakmice.

Na golu Chelseaja stajao je srbijanski golman Đorđe Petrović, koji se nije proslavio.

Arsenal je pokazao koliko je trenutno nadmoćniji protivnik od Chelseaja. Što se tiče Plavaca, na Twitteru se već zbijaju šale na njihov račun…