Nizozemska je pobijedila Poljsku 2:1 u 1. kolu D skupine Europskog prvenstva u Hamburgu. Cody Gakpo postigao je prvi gol za Nizozemsku u 29. minuti, dok je Adam Buksa zabio za Poljsku u 16. minuti. Pobjednički gol za Nizozemsku postigao je Wout Weghorst u 83. minuti, samo dvije minute i 18 sekundi nakon što je ušao u igru kao zamjena.

Weghorst je izjavio da je ova pobjeda u prvoj utakmici vrlo važna i da je za njega ovo scenarij iz snova. Naglasio je da im je cilj osvojiti trofej u Njemačkoj.

“Vidio sam da lopta dolazi i osjetio sam trenutak. Sada nam je cilj otići s trofejem iz Njemačke.”, izjavio je Weghorst samouvjereno.

Poljski izbornik Michal Probierz bio je razočaran porazom nakon jakog odbrambenog nastupa njegove momčadi. Njegov niz od osam utakmica bez poraza s nacionalnom momčadi sada je prekinut.

Probierz je rekao da Poljska može naučiti iz ovog poraza i da su defanzivno stajali odlično sve do završnice. Vjeruje da imaju šanse za prolaz s obzirom na preostale dvije utakmice.