Bas Nijhuis, poznat po svojoj suzdržanoj upotrebi zviždaljke, iznenadio je nogometni svijet tokom subotnje utakmice između Waalwijka i Excelsiora.

U prvih 45 minuta susreta, Nijhuis je odlučio održati neobičan taktički pristup – nije niti jednom puta posegnuo za svojom zviždaljkom.

Nizozemski mediji ističu ovaj nevjerojatan podatak, naglašavajući da je ovo bio izuzetan potez od suca koji često prima kritike zbog nedostatka suđenja i pokazivanja kartona.

Uprkos neuobičajenom početku, drugo poluvrijeme donijelo je promjenu u pristupu suca, ali utakmica je završila s ukupno samo devet prekršaja. Rezultat 2:2 dodatno naglašava nevjerovatnu kontrolu Nijhuise nad utakmicom, a ovaj susret ući će u anale nizozemskog nogometa.

Statistički, Nijhuis se ističe kao sudac s najmanje prekršaja u ovoj sezoni (prosječno 16.2 po utakmici) i s najmanje pokazanih žutih kartona (prosječno 2.2 po utakmici). Izuzetno zanimljivo, još uvijek nije isključio nijednog igrača.

Njegovo suptilno suđenje postavlja ga u središte pažnje, a ova utakmica samo dodatno obogaćuje njegovu jedinstvenu karijeru u svijetu suđenja.