Fudbaleri trebinjskog Leotara poraženi su danas na Policama od Ljubića sa 0:1 u 12. kolu Prve lige RS. Trenutak odluke dogodio se u 47. minuti kada je Arsen Knežević pogodio za slavlje gostiju.

No, ono što posebno bode u oči jeste četiri crvena kartona koje su dobili Trebinjci. Glavni sudija Miroslav Bjelica iz Trnova isključio je trojicu fudbalera domaćih (Luka Babić, Matija Glogovac i Darko Đajić) i trenera Zdravka Šarabu (u Cometu je navedeno da je isključen zbog neprimjerenog ponašanja, odnosno upućivanja uvredljivih psovki glavnom sudiji), prenosi Faktor.

Bjelica je isključio i jednog igrača gostiju (Boris Ostojić), te trenera Vladenka Komlenovića (neprimjereno ponašanje – glasno upućivanje neprimjerenih psovki ka domaćim navijačima prilikom izlaska sa terena).

Nakon svega oglasio se i Leotar, čije saopćenje na Facebook stranici prenosimo u cijelosti:

– Danas je na Policama Leotar izgubio od Ljubića, ali je poražen fudbal. Nama bodove ništa ne može vratiti, ali će ova utakmica sigurno dobiti i treće poluvrijeme pred nadležnim organima.
Utakmicu smo završili sa ČETIRI crvena kartona, a o penalima i ofsajdima će tek biti riječi. Mislili smo da su neke stvari daleka prošlost, ali izgleda da i dalje postoje pojedinci koji nas vraćaju na početak (ili na dno) – piše u saopćenju Leotara.