Engleska je pobijedila Srbiju 1:0 u prvoj utakmici skupine C Europskog prvenstva, a pobjednički gol postigao je Jude Bellingham u 13. minuti.

Iako je Engleska bila favorit, osim rane pobjede i Kaneove grede u 77. minuti, nije pokazala mnogo. Srpski izbornik Dragan Stojković Piksi iznenadio je izostavljanjem kapitena Dušana Tadića, koji je ušao u igru nakon sat vremena.

Nakon poraza, Tadić je izjavio da je najbolji igrač Srbije i da je trebao započeti utakmicu, dok je Piksi rekao da takve izjave nisu korisne. Tadić je dodatno komentirao kako je najspremniji igrač u momčadi, što je rekao i izborniku. Dodao je da su normalno razgovarali i da mu je izbornik rekao da će ući u drugom poluvremenu zbog očekivane zatvorene igre. Tadić je izrazio žaljenje zbog rezultata, vjerujući da su mogli osvojiti barem bod.

Rekao je da mu je bilo teško gledati utakmicu jer je bilo mnogo situacija koje su mu bile prikladne. Smatra da je mogao više doprinijeti i ističe da, iako se ne moraju slagati s odlukama, moraju ih poštovati.