Fudbaleri Ajaxa proživljavaju pravu noćnu moru protiv Feyenoorda u 29. kolu nizozemskog prvenstva. U samom finišu utakmice rezultat je 6-0.

Benjamin Tahirović i društvo su potopljeni u Rotterdamu pred 50.000 gledatelja. U 34. minuti Paixao je pogodio za vodstvo Feyenoorda, a već minutu kasnije Minteh je udvostručio prednost.

U nadoknadi prvog poluvremena domaći tim je imao 3-0. Hanchko je postigao svoj prvi pogodak na utakmici za velikih 3-0.

Minteh je u 56. minuti pogodio za 4-0, a u 62. Timber pogađa za 5-0. Tu nije bio kraj mukama Ajaxa, jer je u 66. minuti gol gostujućeg tima pogodio Paixao za velikih 6-0.

Međutim, statistika udaraca prema golu je još čudnija. U ovom trenutku omjer udaraca prema golu je 28-1???