Bavarski div je ponovo razočarao svoje navijače. Bayern je na gostovanju izgubio od Heidenheima rezultatom 3:2. Iako su na poluvremenu vodili 0:2, domaćin je uspio postići tri gola u drugom dijelu i pobijediti Bayern, dodatno ugrozivši njihove šanse za odbranu titule.

Nakon ovog poraza, ponovo su se pojavile spekulacije o otkazu Thomasa Tuchela, ali prema Fabriziju Romanu, to se neće dogoditi. Italijanski novinar tvrdi da će Tuchel ostati na klupi Bayerna, čak i za predstojeći duel u Ligi prvaka protiv Arsenala.

Današnji poraz je šesti ove sezone za Bayern, prvi put od sezone 2011./12. da su imali više od pet poraza u jednoj Bundesligi. Također, Heidenheim je prvi novajlija u Bundesligi koji je pobijedio Bayern od 2000. godine.

Duel Arsenala i Bayerna u četvrtfinalu Lige prvaka igra se za tri dana, 09. aprila. Očekuje se da će Bayern pokušati povratiti formu i ostvariti uspjeh u ovom važnom meču.

S obzirom na njihove nedavne rezultate, mnogi će pratiti kako će se Tuchel i njegova ekipa nositi s pritiskom. U međuvremenu, navijači Bayerna su izrazili razočaranje ovim porazom, nadajući se da će se tim uskoro vratiti na pobjednički put.

Bavarski velikan će morati brzo da se oporavi od ovog poraza kako bi zadržao šanse za osvajanje titule u Bundesligi i uspješan nastup u Ligi prvaka.

Tuchel će biti pod velikim pritiskom da pronađe rješenja za probleme u timu i motiviše igrače da pokažu svoj najbolji igrački potencijal u narednim utakmicama. Navijači će sa nestrpljenjem iščekivati ​​reakciju Bayerna i nadati se boljim rezultatima u nastavku sezone.