Tomaš Souček, veznjak West Ham Uniteda, postao je neočekivani heroj tijekom slavlja navijača na gostovanju u manjem gradskom derbiju protiv Crystal Palacea.

U utakmici koja je završila pobjedom West Hama 2:0, Souček je postigao prvi gol za svoj tim u 67. minuti, a Jarrod Bowen je pet minuta kasnije povisio rezultat na 2:0, čime je osigurao pobjedu.

Ovo je izazvalo burnu reakciju među navijačima West Hama, koji su u zanosu počeli prilaziti donjem dijelu tribine.

U svojoj euforiji, srušili su reklamni pano, koji je nesrećom pao na dječaka zaduženog za dohvaćanje lopti.

Souček je, primijetivši opasnu situaciju, brzo reagirao i izvukao dječaka ispod panoa, spriječivši moguće ozbiljne ozljede ili tragediju.

Da nije brzo intervenirao, dječak bi mogao biti zatrpan ispod reklame, a navijači koji su se približavali mogli su dodatno pogoršati situaciju.

Zahvaljujući njegovoj brzini i prisebnosti, izbjegnuta je ozbiljna nesreća, a Souček se, osim po svom golu, upisao i kao pravi junak ove utakmice.