Večeras je odigran i posljednji susret četvrtfinala Evropskog fudbalskog prvenstva, u kojem su se sastale selekcije Turske i Nizozemske.

Nakon što su polufinale Eura osigurale selekcije Španije, Francuske i Engleske, večeras je i selekcija Nizozemske izborila plasman među četiri najbolje evropske selekcije.

Turska je odigrala izuzetno dobro prvo poluvrijeme, a dobru igru krunisali su pogotkom u 35. minuti, kada je na asistenciju Gulera mrežu nizozemskog golmana pogodio Akaydin.

Međutim, Nizozemska je u drugom poluvremenu zaigrala dosta ofanzivnije i konkretnije. Ofanziva se isplatila u 70. minuti, kada je De Vrij na asistenciju Depaya pogodio mrežu za 1-1, a Gakpo je samo šest minuta kasnije iskoristio smušenost u odbrani Turske i pogotkom donio preokret Nizozemskoj.

Do kraja susreta Turska je srčano krenula naprijed, imala i prilike, i to velike, ali je golman Brightona odbranio sve to i rezultat je ostao 2-1.