Trebao je to biti “novi Milan”, nova stranica u povijesti italijanskog giganta, no nakon samo tri kola nove sezone, Rossoneri su, blago rečeno, na konopcima. Nakon što je Stefano Pioli napustio klub nakon pet godina, vruću klupu Milana preuzeo je Paulo Fonseca. Portugalski trener vjerojatno nije mogao ni zamisliti ovako loš početak svoje trenerske karijere u Milanu.

Nakon 2:2 remija s Torinom u prvom kolu i 1:2 poraza protiv Parme, Fonsecina momčad imala je imperativ pobjede na gostovanju kod Lazija kako bi zadržala priključak s vrhom. 51-godišnji stručnjak odlučio je napraviti “presedan” i u Rim je poslao početnu jedanaestoricu bez glavnih zvijezda Rafaela Leaoa i Thea Hernandeza. Unatoč tome, Milan je dobro započeo utakmicu, poveli su već u 8. minuti golom Srbijanca Strahinje Pavlovića.

Međutim, kao što to često biva s Milanom, domaćini su u drugom dijelu preokrenuli rezultat. Taty Castellanos i Boulaye Dia donijeli su Laziju ekspresno vodstvo, ali su Rossoneri preko Leaoa uspjeli izvući bod. Iako je riječ o još jednom neuspjehu Milana, glavna tema dana nakon utakmice nije bio rezultat, već znakovit potez Leaoa i Hernandeza, koji su jasno pokazali svoje mišljenje o odluci trenera da utakmicu započnu s klupe.

Naime, tijekom pauze za osvježenje u drugom dijelu, svi igrači Milana osim Leaoa i Hernandeza pristupili su trenerskom prostoru kako bi primili upute za nastavak susreta. Samo dvojac koji vodi lijevu stranu Milanove momčadi ostao je na svojim pozicijama. Hernandes je nakon utakmice pokušao objasniti da taj potez nema dublje značenje, no malo tko mu vjeruje.

“Bili smo na terenu dvije minute. Nije nam to trebalo. Onda ljudi pričaju, govore neistine. Rafa i ja smo uvijek uz momčad da pomognemo, a to je važna stvar,” izjavio je francuski bek nakon susreta. Ipak, za uspostavljanje mira u svlačionici, ako ga je uopće moguće uspostaviti, zasigurno će biti potrebno više od ove izjave, prenose Sportske novosti.