Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci osvojila je srebrnu medalju na Paraolimpijskim igrama u Parizu, nakon poraza u finalu od Irana rezultatom 3:1.

Iran je do zlatne medalje došao preokretom, a ključna je bila drama u drugom setu. Iako su “Zlatni ljiljani” imali tri set-lopte za vodstvo od 2:0, nisu uspjeli iskoristiti priliku, što je označilo početak povratka Irana.

Iran je bolje otvorio utakmicu i vodio u prvom setu, ali reprezentacija BiH je uspjela izjednačiti pred završnicu, a zatim sjajnim preokretom osvojiti set rezultatom 25:22.

Sličan razvoj situacije bio je i u drugom setu – Iran je opet imao prednost na početku, no BiH je uhvatila priključak. U napetoj završnici, bh. tim je propustio tri set-lopte, što je Iran iskoristio da izjednači setovima na 1:1 sa 30:28.

Nakon toga, činilo se da je ekipa BiH psihološki posustala. Iran je dominirao u trećem setu, koji je dobio sa 25:16, a BiH nije uspjela pronaći odgovor ni u četvrtom setu, gdje je Iran zaključio utakmicu i osvojio zlatnu medalju pobijedivši 3:1 u setovima.