U okviru prvog kola azijske Lige prvaka Al Hilal iz Saudijske Arabije ugostio je ekipu iz Uzbekistana, Navbahor Namangan za koju vjerovatno nikada niste ni čuli. Al Hilal je sa sve zvijezdama u ekipi – jedva izvukao neriješeno 1-1.

U dresu Al Hilala večeras su nastupili, između ostalih, Neymar, Mitrović, Malcom, Neves, Michael… ali uložen ogroman novac apsolutno nije opravdao očekivanja na terenu.

Iako je Al Hilal imao više šansi na meču, što je u najmanju ruku i očekivano obzirom na ogromnu ulogu favorita – pogodak su postigli gosti u 52. minuti utakmice. Na asistenciju Ismoilova pogodio je Tabatadze, 32-godišnjak za kojeg nikada niste čuli.

Do kraja susreta Al Hilal je pokušavao stići barem do izjednačenja, do nadoknade nisu uspjeli, a onda je sudija produžio 14 minuta. U 100. minuti Al Hilal je uspio izvući neriješeno pogotkom Al Buayhija.

Zaista prvorazredno iznenađenje na stadionu Princ Faisal bin Fahd u Riyadu.