Otkriveno je da su otkucaji srca Cristiana Ronalda bili na najnižoj tački tokom utakmice osmine finala Eura protiv Slovenije u trenutku kada je pucao jedanaesterac nakon produžetaka.

Prema mjerenjima uređaja koji je portugalski napadač nosio tokom susreta, njegovo srce je tada imalo oko 100 otkucaja u minuti. Portugal je prošao u četvrtfinale nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, pri čemu je Diogo Costa obranio tri udarca slovenskih igrača.

Iako je Ronaldo u 115. minuti promašio penal koji je obranio Jan Oblak, u drugom pokušaju bio je uspješan. Podaci pokazuju da su mu otkucaji bili niži nego, primjerice, kada je Bruno Fernandes pogodio za 2:0 (oko 125 otkucaja u minuti) ili kada je Bernardo Silva osigurao prolazak Portugala u četvrtfinale (preko 170 otkucaja u minuti).

Portugal se u četvrtfinalu sastaje sa Francuskom, a susret je na rasporedu u subotu od 18 sati.