Urugvaj je osvojio treće mjesto na Copa Americi pobjedom protiv Kanade nakon jedanaesteraca. Regularno vrijeme završilo je rezultatom 2:2.

Rodrigo Bentacur doveo je Urugvaj u vodstvo u osmoj minuti. Ismael Koné izjednačio je za Kanadu u 22. minuti, a Jonathan David postigao je gol za vodstvo Kanade u 80. minuti. Luis Suarez izjednačio je za Urugvaj u 92. minuti, čime je utakmicu odveo u penale.

Koné i Alphonso Davies promašili su penale za Kanadu. Suarez je zabio odlučujući penal za pobjedu Urugvaja. Urugvajski izbornik Marcelo Bielsa izjavio je da je njegova momčad igrala ispod očekivane razine.

Bielsa je istaknuo da je Kanada bila svježija i da su njegovi igrači bili umorni. Turnir je došao nakon duge sezone, što je utjecalo na umor igrača.

Bielsa je mislio da bi, s obzirom na sastav, Urugvaj mogao igrati bolje.

Finale Copa Americe između Argentine i Kolumbije održat će se u Miamiju. Finale će se igrati tijekom noći na ponedjeljak.