Real Madrid je nakon remija s Mallorcom (1:1) ostvario prvu pobjedu u novoj sezoni španjolske La Lige, savladavši Real Valladolid rezultatom 3:0 na Santiago Bernabeuu.

Iako je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka, svi golovi postignuti su u drugom dijelu utakmice. Fede Valverde je u 50. minuti doveo “Kraljeve” u vodstvo sjajnim udarcem.

Pitanje pobjednika riješeno je tek pred kraj susreta kada je Brahim Diaz, koji je ušao s klupe, zabio za 2:0 u 88. minuti nakon odličnog dodavanja Edera Militaa.

U završnim trenucima utakmice, u šestoj minuti sudačke nadoknade, Diaz je asistirao mladom brazilskom igraču Endricku, koji je postigao svoj prvi gol za Real Madrid.

Endrick je svoj prvijenac postigao na impresivan način, potvrdivši pobjedu madridskog kluba.

Real Madrid je tako upisao važna tri boda i pokazao svoju kvalitetu u završnici utakmice.