Završavaju se fudbalske sezone širom Europe, a sinoć su odigrane utakmice 38. kola Superlige u Turskoj.

Trabzonspor je na domaćem terenu pobijedio Ankaragücü rezultatom 4:2, što je značilo ispadanje protivničke ekipe u niži rang turskog fudbala.

Ankaragücü je poveo u 25. minuti preko Chatzigiovanisa, koji je bio precizan s jedanaest metara.

Edin Višća, bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine, ušao je u igru u 61. minuti i već dvije minute kasnije postigao važan gol. Ove sezone je postigao 24 gola u ligi i kupu.

Rezultat se nije mijenjao sve do 78. minute kada je Sowe, uz asistenciju povremenog reprezentativca BiH Nihada Mujakića, doveo Trabzonspor u vodstvo. Nakon toga, uslijedila je sjajna izvedba Destana, koji je postigao hat-trick s golovima u 87., 91. i 95. minuti, čime je definitivno osigurao ispadanje Ankaragücüa u 1. Ligu Turske.

Nihad Mujakić, Riad Bajić i posuđeni igrač Ankaragücüa, Andrej Đokanović, provest će sljedeću sezonu u nižem rangu ukoliko ne promijene klub tokom transfer roka.