FK Sarajevo je odigrao prvu prijateljsku utakmicu protiv rumunske ekipe UTA Arad, što je ujedno bio i debi za novog trenera Zorana Zekića. Zekić je za ovu utakmicu odabrao sljedeću početnu postavu: Rogić, Unušić, Mujkić, Đuriković, Duraković, Alajmović, Julardžija, Matanović, Mehmedović, Čataković i Ristić. Sarajevo je pobijedilo rezultatom 3:1.

Unušić, Alajmović, Ristić i Mujkić su novi igrači koji nisu igrali za Sarajevo u prošloj sezoni. Nakon prvog poluvremena, Bordo tim je gubio s minimalnim rezultatom.

Jedini gol u prvom poluvremenu postigao je Ibrahim Conte u 34. minuti, kada je pobjegao svom čuvaru i doveo UTA Arad u vodstvo od 1:0. Taj rezultat je ostao do kraja prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu, Sarajevo je odigralo znatno bolje. Izjednačili su na 1:1 nakon sjajne akcije u kojoj su sudjelovali Kyeremeh i Čataković, koji je postigao pogodak. U 68. minuti, Anđušić je asistirao Beganoviću, koji je zatresao mrežu i doveo Sarajevo u vodstvo.

U 79. minuti, Sarajevo je imalo priliku povećati vodstvo nakon dosuđenog jedanaesterca. Anđušić je bio precizan s bijele točke i postavio konačni rezultat 3:1. Fudbaleri Sarajeva su izgledali mnogo bolje u drugom poluvremenu i zasluženo su pobijedili.

Ova pobjeda je bila dobar početak za novog trenera Zekića i njegovu ekipu, koji su pokazali borbenost i kvalitetu igre.