Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine donijela je odluke o kaznama za klubove zbog različitih prekršaja u nedavno odigranim utakmicama.

Kako navodi portal MeridianSportBH, Fudbalski klub Sloboda iz Tuzle obavezan da svom bivšem igraču Semiru Bukviću isplati dugovanje u iznosu od 10.670 konvertibilnih maraka, uz dodatnih 600 KM na ime troškova disciplinskog postupka.

Ukoliko navedeni iznos ne bude uplaćen do 20. marta, Slobodi prijeti suspenzija iz takmičenja.

Osim toga, Disciplinska komisija izrekla je kazne i zbog incidenata koje su prouzrokovali navijači tokom utakmica Kupa Bosne i Hercegovine.

Tako će Široki Brijeg morati platiti 3.500 KM, dok je Zrinjski kažnjen sa 7.000 KM.

Kazne od po 2.000 KM izrečene su klubovima Velež i Željezničar, dok će Borac iz Banje Luke morati uplatiti 5.500 KM.

Pored toga, Komisija je sankcionisala klubove i zbog ponašanja njihovih navijača u okviru 18. kola Premijer lige BiH.

Zrinjski je ponovo kažnjen, ovoga puta sa 6.500 KM, dok su Željezničar, Velež i Široki Brijeg dobili kazne u iznosu od po 2.000 KM.

Klub Sloga Meridian dužan je platiti kaznu od 3.000 KM.

Svi klubovi su obavezni da kazne plate u roku od 15 dana, a u suprotnom im prijete dodatne sankcije.