Golman reprezentacije Bosne i Hercegovine, Nikola Vasilj, nastavlja briljirati u njemačkoj Bundesligi, gdje je danas odbranio penal protiv Freiburga.

Vasilj trenutno igra u vrhunskoj formi, što se vidi i iz njegovih nedavnih nastupa za reprezentaciju, kada je svojim odbranama protiv Mađarske donio prvi bod Zmajevima u Ligi nacija.

Sjajnu formu prenio je i u Bundesligu, gdje je najprije zasjao u utakmici protiv RB Leipziga, nakon čega je proglašen igračem utakmice. Danas je ponovo bio ključan za svoj tim, St. Pauli, odbranivši jedanaesterac Freiburgu. U 41. minuti, pri vodstvu St. Paulija od 1:0, Vasilj je zaustavio udarac Vincenza Griffa, što je omogućilo njegovoj ekipi da nekoliko minuta kasnije poveća prednost na 2:0.

Čitajte vijesti bez reklama – našu mobilnu aplikaciju za Android možete preuzeti OVDJE.

Njegove bravurozne intervencije značajno su pridonijele pobjedi njegove ekipe od 0-3 danas.

Navijači se nadaju da će Vasilj zadržati ovu formu i u nadolazećim reprezentativnim utakmicama protiv Njemačke i Mađarske.