Večeras je na stadionu Rođeni odigran mostarski derbi u okviru 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Veleža i Zrinjskog. Utakmica je završena pobjedom domaćina rezultatom 3-0.

Utakmicu je obilježio i duži prekid, nakon što je Irfan Peljto zbog pristalica Zrinjskog morao prekinuti susret i poslati igrače u svlačionicu. Više o tome čitajte OVDJE.

Nakon dužeg prekida, igrači su se vratili na teren, a nedugo nakon toga u 41. minuti Nermin Haskić je pogotkom doveo Velež u prednost. Zrinjski u prvom poluvremenu nije niti jednom zaprijetio golmanu Veleža.

U 53. minuti Guliashvili je udvostručio prednost mnogo boljeg Veleža, pa su Rođeni poveli sa 2-0. Isti igrač je iskoristio grešku odbrane i u finišu utakmice, tačnije u 80. minuti pogodio za 3-0. U samom finišu utakmice Bradarić je dobio direktan crveni karton, pa je Zrinjski utakmicu završio sa igračem manje.

Do kraja susreta aktuelni prvak BiH nije uspio stići rezultat, pa je Velež upisao bitnu, ali i zasluženu pobjedu.

Vrijedi naglasiti da su navijači Veleža obilježili 30 godišnjicu od rušenja Starog mosta u 30. minuti utakmice.