U prvom susretu 16. kola španjolskog nogometnog prvenstva, Getafe je pobijedio Valenciju rezultatom 1:0 (0:0).

Borja Mayoral postigao je jedini gol u 87. minuti u utakmici obilježenoj nervozom i tri crvena kartona. Dva su dodijeljena gostujućim igračima, dok je domaći igrač zaradio jedan.

Sudac Guillermo Cuadra podijelio je još pet žutih kartona, a njegova odluka o isključenju igrača izazvala je kontroverzu.

Gabriel Paulista je dobio drugi žuti karton u 50. minuti, ostavljajući Valenciju s desetoricom igrača.

Borja Mayoral postigao je pogodak u 87. minuti, nakon čega je sudac Cuadra izgubio živce i isključio dvojicu igrača zbog prigovora, uključujući mladog veznjaka Javija Guerreu i domaćeg igrača Domingosa Duartea.