Fudbalska reprezentacija Ekvatorske Gvineje deklasirala je favorita Obalu Slonovače i ostvarila plasman dalje na Afričkom kupu nacija. Ekvatorska Gvineja je slavila rezultatom 4-0.

Na ovom meču briljirao je bivši fudbaler Tuzla Cityja, Emilio Nsue sa dva postignuta pogotka. Ali, Nsue nije briljirao samo na današnjem meču, već je bio strijelac hat-tricka protiv Gvineje Bisau prije samo pet dana.

Nsue je donio vodstvo svojoj selekciji u 42. minuti, a Ganet udvostručiio prednost u 73. Bivši igrač bh. premijerligaša je svoj drugi gol psotigao u 75. minuti na asistenciju Machina. U samom finišu utakmice Buyla je dotukao protivnika pogotkom za 4-0.

Sa pet postignutih golova, Nsue je vodeći strijelac Afričkog kupa nacija, a njegova selekcija je na veliko iznenađenje ostvarila plasman ispred favorizovane Nigerije i Obale Slonovače.

Podsjetimo, na prvenstvu igraju Salah, Mane, Osimhen i brojna poznata fudbalska imena. Nsue je sa pet golova vodeći strijelac.