Dinamo je pobijedio Varaždin 1:0 golom Brune Petkovića iz penala u 18. minuti, ali su imali poteškoća s energijom u drugom dijelu utakmice.

Trener Sergej Jakirović istaknuo je kontrolu u prvom poluvremenu, ali i nedostatak preciznosti u završnici. Naveo je i kontroverznu situaciju s penalom. Istaknuo je da će im trebati puno energije s obzirom na tri utakmice u osam dana.

Na kraju je bio taj penal, ali koliko sam ja vidio, Bernauer je samog sebe napucao u ruku, a to po pravilima nije penal. Što se ove zadnje šanse tiče, to nam se ne smije dogoditi i moramo bolje reagirati. Očekivao sam tešku utakmicu s obzirom na put iz Seville.

Imali smo puno problema, ali smo uspjeli osvojiti važna tri boda”, rekao je Sergej Jakirović.

Nikola Šafarić, trener Varaždina, priznao je dominaciju Dinama u prvom dijelu te istaknuo da je Rijeka trenutno u formi. Naglasio je da će borba za prvo mjesto biti izuzetno napeta do kraja sezone.