Nogometna reprezentacija Gruzije ostvarila je povijesni uspjeh plasiravši se na svoje prvo Europsko prvenstvo nakon pobjede u finalu baraža protiv Grčke rezultatom 5:2 nakon izvođenja jedanaesteraca.

Uprkos isključenju Giorgija Lorie u trećoj minuti nadoknade prvog dijela, Gruzijci su nastavili s 11 igrača na terenu jer je Loria u tom trenutku bio na klupi.

Prva ozbiljna prilika viđena je tek u 70. minuti kada je Bakasetas zaprijetio golu Gruzije, ali njegov udarac je blokiran. Produžeci su donijeli bolju igru, s više šansi za obje ekipe, no rezultat je ostao 0:0.

Ključni trenutak dogodio se u 109. minuti kada se najbolji igrač Gruzije, Kvicha Kvaratskhelia, ozlijedio.

Nakon izgubljene prilike Tsitaishvilija u 110. minuti, susret je otišao u izvođenje jedanaesteraca.

Selekcija Gruzije bila je uspješnija i slavila rezultatom 5:2.

Na Europskom prvenstvu, Gruzija će igrati u grupi F zajedno s Portugalom, Turskom i Češkom Republikom.