Hertha igra prvenstvenu utakmicu 27. kola 2 Bundeslige protiv Nurnberga, a trenutno je rezultat 3-3.

Uzun i Schleimer su postigli dva pogotka za gostujuću ekipu u prvom poluvremenu, a Hertha preko Winklera uspjela smanjiti na 1-2 u finišu prvog dijela igre.

Nastavak je donio nova uzbuđenja. Uzun je pogodio za 1-3 u 47. minuti, ali je onda na scenu stupio bh. napadač Haris Tabaković, koji je u 54. i 55. minuti postigao dva pogotka i u potpunosti poravnao rezultat.

Tabaković je u 54. minuti pogodio za 2-3 na asistenciju Kennyja, da bi samo minuta poslije sa bijele tačke postigao svoj drugi pogodak.

Haris Tabaković je sa ova dva pogotka prvi strijelac prvenstva zajedno sa Tzolisom sa 17 postignutih golova. Podsjetimo, protiv Ukrajine nije igrao.