Fudbaleri Ajaxa ubilježili su uvjerljivu pobjedu nad Almere Cityjem u okviru 33. kola nizozemskog prvenstva rezultatom 3-0.

U periodu od 29. do 38. minute raspoloženi Bergwijn je postigao sva tri pogotka i tako krunisao hat-trick i riješio pitanje pobjednika. Gosti su u nastavku pokušali da se vrate u igru, ali u tome nisu uspjeli.

Zanimljiva je činjenica da je utakmici uživo prisustvovao selektor Bosne i Hercegovine Sergej Barbarez, koji je došao gledati bh. reprezentativca Benjamina Tahirovića.

Međutim, razočarao se obzirom da je Tahirović susret počeo sa klupe za rezervne igrače. Bh. reprezentativac je u igru ušao u 70. minuti utakmice.

Nadamo se da će Barbarez barem 20-tak minuta imao šta vidjeti i očekivati od našeg Zmaja.