Fudbaleri Fenerbahčea produžili su nadu u borbi za naslov prvaka nakon što su u susretu 37. kola turskog prvenstva u velikom derbiju na gostovanju pobijedili Galatasaray s 1:0. Pogodak odluke zabio je Caglar Söyüncu u 71. minuti nakon ubačaja iz kornera.

Fener je do pobjede stigao premda je od 22. minute igrao bez isključenog Alexandera Djikua.

Nakon završetka derbija vidjeli smo užarenu atmosferu, došlo je do nereda na terenu, domaći navijači gađali su igrače Fenera, a policija je ušla na teren kako bi zaštitila goste.

Video pogledajte OVDJE.

Kolo prije kraja prvenstva Galatasaray i dalje ima velika tri boda prednosti i u zadnjem kolu na gostovanju kod Konyaspora treba barem bod. Fenerbahče u zadnjem kolu dočekuje Istanbulspor. U slučaju istog broja bodova Fener je bolji u međusobnom skoru. Galata vodi s 99 bodova, Fener ima 96, a treći je Trabzonspor sa 64 boda.