Sarajevo se nalazi na pripremama u Sloveniji, gdje su danas odigrali svoj drugi pripremni susret. Nažalost, fudbaleri Sarajeva su poraženi u prijateljskoj utakmici od Shakhtar Donetska rezultatom 1:4.

Ukrajinski tim je poveo već u 12. minuti utakmice. Odbrana Sarajeva nije uspjela adekvatno reagirati nakon ubacivanja s desne strane, što je iskoristio Danylo Sikan za vodstvo Shakhtara.

Shakhtar je udvostručio prednost u 32. minuti nakon što je Dmytro Kryskiv iskoristio odbijenicu Lovre Rogića nakon njegovog prvotnog obrambenog intervencije.

Sarajevo je uspjelo smanjiti rezultat u 51. minuti prelijepim pogotkom Renana Oliveire iz slobodnog udarca. Međutim, u 66. minuti Shakhtar je dobio kazneni udarac nakon faula Vinka Solda, koji je Lassina Traore bez problema pretvorio u gol za 3:1.

Konačan rezultat od 4:1 za Shakhtar postavio je Eguinaldo u 84. minuti utakmice. Ukrajinci su opravdali ulogu favorita i ostvarili uvjerljivu pobjedu, dok promjena rezultata nije bilo do kraja susreta