U okviru revanš utakmice drugog kola kvalifikacija za Ligu prvaka Fenerbahce je u Istanbulu ugostio švicarski Lugano.

Prva utakmica pripala je turskom velikanu, a nakon sjajnog meča sa čak sedam pogodaka Fener je slavio rezultatom 3-4. U toj utakmici fenomenalni Edin Džeko postigao je hat-trick i tako otvorio svoju 22. profesionalnu fudbalsku karijeru.

Suludo bi bilo misliti da će ga Mourinho ostaviti na klupi nakon takve partije. Poznat je sastav turskog velikana za večerašnju utakmicu:

Livaković, Osayi-Samuel, Soyuncu, Djiku, Oosterwolde, Fred, Szymanski, Krunić, Tadić, Džeko, Kadioglu.

Oba bh. fudbalera su počeli utakmicu od početka.

Fenerbahce trenutno gubi, a žrtva na poluvremenu bio je Rade Krunić. Mourinho je odlučio da je on najslabija karika i izbacio ga je iz igre nakon samo 45 minuta.

Džeko je u drugom poluvremenu pogodio glavom za 1-1!