Nogometaši Fenerbahčea prošli su drugo pretkolo Lige prvaka nakon što su ukupno pobijedili švicarski Lugano rezultatom 6:4.

Nakon uvodne pobjede 4:3 u prvom susretu, turski doprvak je u uzvratu ostvario preokret i pobijedio 2:1, osiguravši mjesto u sljedećoj fazi natjecanja.

Ključnu ulogu u ukupnom uspjehu Fenera odigrao je Edin Džeko, koji je postigao četiri od ukupno šest golova svoje momčadi.

Međutim, trener Jose Mourinho također je pohvalio hrvatskog golmana Dominika Livakovića za njegovu izvedbu.

Livaković je primio izvanredan gol u sedmoj minuti, kada je Mohamed Haj Mahmoud s više od 20 metara pogodio stativu.

Ipak, Džeko je izjednačio u 59. minuti, a Sebastian Szymański je u 93. minuti osigurao prolaz Fenera.

Mourinho je istaknuo važnost Livakovićevih intervencija, rekavši da je njegov golman spriječio ključni gol i time omogućio momčadi da se ne suoči s većim zaostatkom.

Livaković je zabilježio tri odbrane tijekom utakmice, a Mourinho je naglasio njegovu ključnu ulogu u napretku Fenera.

U trećem pretkolu, Fenerbahçe će igrati protiv francuskog Lillea u dvije utakmice.