Fudbaleri Željezničara večeras su na Grbavici dočekali Široki Brijeg na otvaranju nove sezone Premijer lige Bosne i Hercegovine. Široki Brijeg je slavio minimalnim rezultatom 0-1.

Večeras je na Grbavici prvi put korištena VAR tehnologija, koja će se nastaviti koristiti na svim bh. terenima u elitnom rangu takmičenja tokom čitave sezone.

Nakon nešto ofanzivnije igre Željezničara u prvih 10-tak minuta, uslijedio je hladan tuš. Igrala se 12. minuta kada je Ćavar zatresao mrežu Muftića na asistenciju Ćorića i donio gostujućoj ekipi vodstvo.

Željezničar je pokušavao do kraja prvog poluvremena, ali na golu Širokog je Tomislav Tomić branio zaista odlično.

Nastavak je donio nova uzbuđenja. Krpić je imao odličnu šansu u 60. minuti, ali se ponovo Tomić istakao na golu gostujuće ekipe. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, Denis Ćorić je imao neslavan debi na trenerskoj klupi Željezničara.