Fudbaleri Sarajeva ugostili su Slobodu u prvom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine i slavili rezultatom 3-1 na Koševu.

Od ove sezone u eliti bh. nogometa koristi se VAR tehnologija, a večeras je ista korištena već dva puta u prvom poluvremenu. Nakon što je Sloboda dobila penal poslije VAR-a i povela preko Husejinovića, duboko u nadoknadi je Sarajevo poravnalo, također sa bijele tačke.

Prvobitno nije bio dosuđen penal, ali poslije se jasno vidjelo da se radi o najstrožijoj kazni i ispravnoj odluci. Bandić je dosudio penal, a Sarajevo poravnalo na 1-1 golom Guliashvilija.

Početkom drugog poluvremena Sarajevo je u potpunosti preokrenulo rezultat, a strijelac je novajlija Aleksandar Đorđević. Samo deset minuta kasnije, tačnije u 69. minuti Sarajevo je riješilo pitanje pobjednika. Novi penal je uspješno realizovao Hamza Čataković.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, iako je Sarajevo stvorilo još mnogo prilika pred golom gostujuće ekipe.