Fudbaleri Al Nasra započeli su novu sezonu pobjedom protiv Al Tavona u polufinalu saudijskog Superkupa s rezultatom 2:0.

Al Nasr je prvi gol postigao u 8. minuti kada je Cristiano Ronaldo asistirao Ajmanu Jahji. U 57. minuti Ronaldo je povećao prednost i osigurao pobjedu.

Ovo je 23. sezona u kojoj je Ronaldo postigao gol. Do kraja utakmice bilo je uzbuđenja; u trećoj minuti sudijske nadoknade Marcelo Brozović je dobio direktan crveni karton.

Brozović je prethodno zaradio žuti karton zbog prekršaja, ali je nakon VAR intervencije sudija odlučio da mu pokaže crveni karton, što je hrvatskog fudbalera naljutilo.

Al Nasr će u finalu Superkupa igrati protiv Al Hilala, koji je u polufinalu pobijedio Al Ahli nakon izvođenja penala rezultatom 2:1.