Posušje i SLoga igrali su meč trećeg kola Wwin lige Bosne i Hercegovine u Tomislavgradu. Utakmica je završena bez pobjednika rezultatom 1-1.

Posušje je stiglo do prednosti fenomenalnim pogotkom Bobana sa distance u 32. minuti utakmice. Boban je prošao dva igrača i sa 25 metara fantastično pogodio gol Sloge.

Gostujući tim stigao je do poravnanja sa bijele tačke u 38. minuti utakmice. Međutim, pokazalo se još jednom da naši tereni i sudije nisu spremni za ovo. Najprije je dvije minute bila komunikacija sudije Muse sa VAR sobom, da bi na koncu Musa otišao i pogledao situaciju.

Navodno je bila “ruka” nakon kornera, a na koncu je Musa dosudio penal za Slogu Meridian, iako mu je bila ponuđena samo situacija iz jednog ugla.

Drugo poluvrijeme utakmice donijelo je uzbudljiv meč. Sloga je imala svoje šanse, ali i Posušje. Boban je novim fenomenalnim udarcem zatresao prečku u finišu utakmice, ali rezultat je ostao 1-1.