Nogometaši Arsenala ostvarili su pobjedu od 2:0 protiv Wolverhampton Wanderersa pred svojim navijačima, a ključni igrač susreta bio je engleski reprezentativac Bukayo Saka.

On je u 25. minuti predriblao svog čuvara na desnoj strani, te precizno centrirao u kazneni prostor, gdje je njegov ubačaj glavom iskoristio Kai Havertz za prvi gol.

Arsenal je dominirao cijelim susretom, a svoju nadmoć potvrdili su u 74. minuti drugim golom. Saka je tada ponovo zasjao, prošao kroz obranu i snažnim udarcem lijevom nogom pogodio mrežu.

U 88. minuti, trenutak koji je privukao veliku pažnju na društvenim mrežama bio je incident između Yersona Mosquere i Gabriela Jesusa.

Mosquera je Brazilca uhvatio za stražnjicu, što je izazvalo burnu reakciju Jesusa, koji ga je odgurnuo i zbog toga zaradio žuti karton.